Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Шатрищенська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04390890) був реорганізований і увійшов до складу Ямпільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія Шатрище

Село Шатрище - центр сільської ради, до складу якої входять села Деражня, Скобичівське та Папірня. Село Шатрище розташоване на річці Ключиця в північно-західній частині Ямпільського району, на відстані 15 км від районного центру та за 20 км від  залізничної станції Янпіль.

Існує припущення, що перші згадки про Шатрище зустрічаються в «Слові о полку Ігоревім». За легендою, на другий день свого походу на половців, князь Ігор зупинився на відпочинок якраз на місці сучасного села Шатрище. Дату походу - 1185 рік, можно вважати вихідною для встановлення віку поселення. «Шатри», тобто намети, ставили руські воїни на своїх залогах, які згодом обростали поселеннями селян. Від слова «шатри»  й походить назва села Шатрище.

Край села знайдено невичерпні поклади рудої глини високої якості. Споконвіку Шатрище славилось своїми гончарними виробами. Майже в кожному дворі під навісом стояв гончарний круг. Для селян це ремесло було доброю підмогою в поповненні домашнього бюджету. Горщики, глечики, інші вироби продавались на ярмарках Чернігова, Орла, Севська, Ямполя,  Глухова та інших міст і містечок України.

Загально відомо, що готуючись до битви під Полтавою у 1708-1709 роках, артилеристи Петра I  використовували для зберігання пороху шатрищенські макітри і глечики. Є згадки, що Петро I побував у Шатрищах, де стояла частина його війська. Традиції та секрети гончарного ремесла передавалися від покоління до покоління.

Цікаво, що до революції на території села діяв цегельний завод, продукція якого експортувалася до Франції. А в селі Папірня виготовлявся високоякісний папір з водяними знаками, працювали млин, олійниця та сукновальня.
Тепер в селі Шатрище до послуг жителів амбулаторія, НВК, бібліотека, магазини.

У братській могилі в центрі села покояться воїни, що загинули, визволяючи шатрищенську землю.

Серед учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях  є і наші мужні чоловіки. Вони гідно боронять мирне небо своєї країни.

Взагалі, багато гарних, чуйних людей виросло в селі Шатрище. Є серед них прославлені науковці, педагоги, спортсмени. Яскравими прикладами є доктор фізико-математичних наук О.С.Шамров та заслужений тренер України Свергунов О.В.
Село Шатрище є маленькою перлинкою на карті України.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *